PLASTELIN

Že nekaj let delamo plastelin po spodnjem receptu.

PREDNOSTI:

- res enostaven za pripravo

- iz takšnih sestavin, da me ne skrbi, če bi ga najmlajši dal v usta

- obstojen dlje časa v zaprti posodi

- sami izbiramo barve, glede na želje otrok


RECEPT

  • 400g bele moke

  • 200g fino mlete soli

  • 1 žlica citronske kisline

  • 3 žlice olja

  • 500ml vrele vode

Vse suhe sestavine dobro premešamo, dodam olje in vrelo vodo in res hitro premešam s kuhalnico. Nato zaviham rokave in pričnem z ročnim mešanjem. Ta trenutek je zoprn, ker je res vroče. Lahko stresete na pult in tam dokončate gnetenje, se vseeno hitreje ohlaja. Po koncu gnetenja razdelim na več delov in vsakemu dodam svojo barvo.


Ker trenutno raziskujemo ptice, sem jima pripravila (bolj za triletnico) predloge z začetnimi črkami imen ptičev, nanj pa lahko nasvaljkata plastelin v obliki te črke.

Njuna reakcija je bila:

1. Lahko vzamem tehtnico?

Šestletnik neprestano nekaj meri, tehta, primerja, šteje...Tako da njega ni zanimalo(:

2. Kje so moji roza modelčki?

Triletnica bo slaščičarka (:

Nekaj časa sem jih pustila na mizi (kartice namreč), potem pa sta se jih le lotila.



Ena izmed stalnic, ki jo triletnica počne, kadar se igra s plastelinom je, da prinese k mizi “knjigo o Jakobu” in prosi, da ji berem vaje o plastelinu. Gre namreč za knjigico z zgodbo o dečku, ki je premagal kar nekaj izzivov, kar nekaj pa ga še čaka. Celotna družina je vpeta v njegov napredek, s knjigico pa skušajo približati raznovrstnost otrok širšem občinstvu. Toplo priporočam.

Notri so, kot že omenjeno, tudi vaje s plastelinom, ki se navezujejo na vsebino zgodbe. V kolikor vas izdelava plastelina doma ne pritegne, ga lahko naročite tudi zraven knjige na spodnji povezavi. Zagotovo iz preverjeno dobrih sestavin in primerih za najmlajše.

ZMOREM


Za konec pa še:

PINGO

Previous
Previous

POŠTEVANKA

Next
Next

METULJI